Gazetari zbulon çfarë ndodhi në takimin e Ramës në Greqi, ai arriti të sigurojë për Shqiptarët diçka të madhe

150

Në një intervistë për “Top Talk”, gazetari i njohur Artur Bibe zbuloi më në fund arsyen e vizitës së Ramës në Greqi.

- PUBLICITET -

Gjatë drekës me homologun grek Kyriakos Mitsotakis, ai arriti t’i sigurojë vendit tonë një sasi fillestare prej 1500 vaksinash. Ato priten të mbërrijnë tek ne brenda pak ditësh, përcjell Source.al

Nga këto vaksina të siguara ditën e sotme do të përfitojnë stafi mjeksor ndërsa nga fondi i dhënë nga Greqia pritet të rritet deri në 10.000 copë.

“Në fokus të bisedimeve kanë qenë marrëveshjet dy palëshe, lufta ndaj covid-19 si edhe në përgjithësi zhvillimet rajonale. Greqia ka vendosur të na dhurojë një fond emergjent me vaksina kundër covid. Bëhet fjalë për një sasi prej 1500 vaksina.

do të na vijnë menjëherë brenda pak ditësh për të vaksinuar personelin mjekësor dhe një grup që rrezikojnë më shumë. Ky fond do të vazhdojë dhe do të shtohet. Do të shkojë nga 5-7 deri në 10 mijë vaksina.”-tha Bibe./Source.al

- PUBLICITET -