Fevziu i befason të gjithë, tregon historinë e padëgjuar të ish-kryeministrit të Shqipërisë: Mashtronte gruan

169

Gazetari Blendi Fevziu ka bërë një deklaratë të fortë në emisionin e tij “Opinion” gjatë transmetimit të djeshëm.

- PUBLICITET -

Ai tregoi historinë e një prej kryeministrave të Shqipërisë dhe ‘pëlqimin’ që ai kishte ndaj pijes shqiptare, rakisë.

Teksa po diskutonte me të ftuarit e tij pasojat e festave, Fevziu tregoi pa përmendur emër tregoi sesi ish-kryeministri “mashtronte” për të konsumuar pak më shumë alkool.

Historia e tij ka shkaktuar të qeshura në studio, ndërsa gazetari ka shpjeguar edhe pse nuk e përmendi emrin e politikanit.

“E di atë historinë ti, ka qenë një prej kryeministrave të vjetër të Shqipërisë, s’po ia përmend emrin se thonë e diskreditove. I kishte dhënë doktori duhet të pish vetëm një gisht raki se kishte probleme me shëndetin.

Dhe kur ia hidhte e shoqja i thoshte më tha doktori për një gisht kështu, tregon masën me dorë,”-tregoi Fevziu.

Video:

- PUBLICITET -