U vonua në konferencë, Ilir Metës i ndodh e papritura

Presidenti Ilir Meta mbrëmjen e sotme doli në një konferencë për mediat për t’i dhënë vetë përgjigje Edi Ramës pas akuzave të kryeministrit dje nga jugu, se “kreu i shtetit bllokoi projektin e rrugës Vlorë-Orikum”.

 

Konferenca ishte njoftuar nga Presidenca në 18:30, por Ilir Meta u vonua me 15 minuta dhe se çfarë ndodhi e shpjegoi vetë kreu i shtetit.

 

“Na falni për vonesën, na ikën dritat në Presidencë, e kishim të pamundur të lidheshim me ju” tha Meta në nisje të konferencës.

TE TJERA

spot_img