Shpërthen bombola e gazit, dhjetra të plagosur

Një shpërthim i madh ka ndodhur pak minuta më parë në një qendër tregtare në Ferizaj të Kosovës. Shkak i shpërthimit dyshohet të jetë një bombolë gazi.

Nga ky shpërthim kanë mbetur të lënduar 26 persona, ku ka edhe fëmijë.

“Shpërthimi ka ndodhur dhe shkak dyshohet të jetë një bombolë gazi. Deri tani 26 persona janë të lënduar. Gjashtë nga ta janë përcjell për në Qendren Klinike Universitare të Kosovës ku dy nga të lënduari janë në gjendje të rëndë”, tha zëdhënësi i Policisë në Ferizaj.

Beqiri mes tjerash bëri të ditur se në mesin e 26 personave të lënduar janë edhe dy fëmijë. /klankosova

‘Çfar lidhje ke ti me sportin’? Alesia Bami u përgjigjet komenteve negative!

“Më lër të flas” është një nga programet më të ndjekura të momentit, ku tashmë ka nisur dhe sezonin e dytë me po të...

Kryetari i bashkisë së Nju Jorkut live në “Kënga Magjike”, djali i tij një prej konkurrentëve

Premtimi se “Kënga Magjike” do të sillte surpriza në ekranin e Tv Klan në finalen e madhe, shkoi përtej pritshmërive. Teksa Ardit Gjebrea njoftoi...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME