Politikani i njohur shqiptar në zi, mes dhimbjes së madhe njofton humbjen e njeriut të tij të shtrenjtë

Ish-deputeti i PD, Enkelejd Alibeaj ka ndarë një lajm të hidhur në rrjete sociale. Alibeaj njofton se ka humbu babain një moshën 82-vjeçare.

 

“Me hidhërim të thellë njoftojmë ndarjen nga jeta, pas një lëngate të gjatë të babait tonë Lutfi Alibeaj, në moshën 82 vjeçare. Njeriu që pati një jetë plot vuajtje e sakrificë, e që u mundua të na rrisë dinjitozë e me emër të mirë! Iku duke na lënë nje boshllëk që na mbetet, me shpresën se kujtimi, emri i mirë dhe respekti për të, të na lehtësojë dhimbjen!

 

Ritet mortore, i zhvillojme pranë ambienteve te agjencise funerale “Universi” në rrugën “Bardhyl” në Tiranë, megjithëse jeni të mirëkuptuar të gjithë për kohën e vështirë që po kalojmë! Varrimi, nesër në ora 10.00 në Tufinë.

 

Paçi veçse gëzime në familjet tuaja!”, njofton mes dhimbjes së madhe ish-deputeti Enkelejd Alibeaj.

 

 

 

TE TJERA

spot_img