HYRJELAJMEKORONAVIRUSE trishtë, koronavirusi i merr jetën 19-vjeçares shqiptare (Emri+Foto)

E trishtë, koronavirusi i merr jetën 19-vjeçares shqiptare (Emri+Foto)

Shtatë të vd ekur dhe 169 raste të reja me COVID-19 janë shënuar në Kosovë gjatë 24 orëve të fundit.

Mes viktimave të raportuara bien në sy 2 persona të një moshe mjaft të reja. E para është 19-vjeçarja Nazlije Sherifi, e cila ishte në pritje të transpaltit të veshkës, por që virusi i rrez ikshëm bëri që ajo të ndahej nga kjo jetë.

Personi i dytë në moshë të re që ka humbur betejën me Covidin në Kosovë është një 31-vjeçar nga Prizreni identiteti i të cilit nuk bëhet me dije.

Lajmi për 19-vjeçaren Sherifi është konfirmuar dhe nga Qendra Klinike Universitare e Kosovës si dhe nga ISHPK.

“Brenda 24 orëve janë raportuar 7 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv. Rastet e vdekjes janë nga komunat: Mitrovicë 2 raste (19, 77 vjeç), Pejë 2 raste (75, 76 vjeç), Istog 1 rast (70 vjeç), Prishtinë 1 rast (80 vjeç) dhe Prizren 1 rast (31 vjeç)”, thuhet në njoftim e IKSHPK.

Kujtojmë se numri total i rasteve pozitive në Kosovë është 52,134 raste nga 188,138 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 1,351 raste të vd ekjes./boldnews

TE TJERA

spot_img