Viti i Ri sjell një lajm fantastik për të gjithë mësuesit shqiptar

Pavarësisht lajmeve të trishta që na kanë shoqëruar këtë periudhë, atyre që janë të palodhur gjithmonë u shpërblehet në fund.

 

Ditën e sotme, krahas nisjes së procesit të rritjes së pagës minimale në Shqipëri që u konfirmua nga qeveria, do të ketë një rritje edhe të pagës së arsimtarëve.

 

Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Evis Kushi e nisi ditën me një lajm pozitiv për të gjithë arsimtarët. Me anë të një deklarate të postuar në rrjetet sociale ajo shkruan se Viti i Ri do të nisë mbarë me rritjen deri në 15% të pagës së mësuesve.

 

“Puna e palodhur, përkushtimi dhe sakrificat e pareshtura të çdo mësuesi në vend do të kenë gjithmonë vëmendjen tonë. Mirënjohje për secilin.” -shkruan ministrja duke konfirmuar rritjen e pagës së tyre.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME