Pamje të rë nda: Momenti i aks identit në Elbasan, si shkoi makina përballë fugonit me pasagjerë (Video)

140

Këto janë pamjet e aks identit të rë ndë që ndodhi në aksin rrugor Elbasan-Bradashesh, mbrëmjen e së dielës.

Siç duket nga pamjet makina, që drejtohej nga 29-vjeçarja K.Sh, vinte përballë minibusit dhe është përp lasur në krahun e shoferit. Përp lasja ka qenë shumë e fortë saqë Volkswageni kabriolet është shk atë rruar i gjithi.

Nga kjo ngjarje e rëndë mbeti i v d ekur Kledis Deda. 36-vjeçari nga fshati Katund i ri i Elbasanit u dërgua fillimisht në spital, por nuk mundi t’i mbi mbijetonte

Po ashtu në spital, përveç shoferes së makinës janë dërguar për ndihmë mjekësore edhe disa pasagjerë të minibusit të cilët ndodhen jashtë rre zikut për jetën.

Për ngjarjen është arr estuar 29-vjeçarja për veprat p enale “Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor” dhe “Drejtimi i automjeteve në mënyrë të parregullt”.

https://fb.watch/2OUC3Kc83w/