Moderatori e krahasoi me Angela Merkel, befason Elisa Spiropali me reagimin e saj

Elisa Spiropali thotë se frymëzohet nga gra të forta në politikë si Angela Merkel apo Margaret Thatcher.

E ftuara në emisionin “Expuls” në Ora News, ministrja Spiropali ndër të tjera u pyet nga moderatori Ronaldo Sharka, nëse në një botë paralele, mund të ishte Angela Merkel në Gjermani.

“Nga Grida Duma tek zonja Merkel? Më erdhi papritur, nuk e prisja. Merkeli është një legjendë në politikë. Siç ishte legjendë Margaret Thatcher.

Ato janë përtej të qenurit gra në politikë, po t’i krahasosh me shumë lidera në botë? Pavareisht gjinisë, janë ndër më të mirat.

Ne kemi këtë pjesën tonë këtu, dhe duhet të bëjmë politikë për këtë lloj vendi. Sigurisht unë kam frymëzimet e mia, nuk tentoj të kopjoj një model por frymëzohem nga ta”, u shpreh Spiropali ndër të tjera.

TE TJERA

spot_img