Vizitorët popullojnë Korçën, numër i madh qytetarësh edhe në Vlorë e Shkodër

Me ose pa dëborë, Korça vijon të jetë epiqendra e festimeve. Dekoret e veçanta me të cilat është zbukuruar qyteti i serenatave, kanë tërhequr më shumë se kurrë turistët në ditët e para të vitit. Rrugët, pedonalja dhe baret kryesore janë kthyer në zonën më të frekuentuar.

 

Qetësia e ditës së parë është thyer edhe në Shkodër. Rrugët janë mbushur nga qytetarët e shumtë të cilët me vitin e ri duket se kanë harruar edhe kujdesin ndaj Covid-19. Janë jo të paktë edhe ata qytetarë të cilët kanë zgjedhur Vlorën për të nisur vitin.

 

Moti i ngrohtë ka favorizuar shëtitjet në rrugët e parqet e qytetit. Ndërsa Durrësi pas festimeve të ndërrimit të viteve i është rikthyer normalitetit.

 

Thuajse të gjithë aktivitetet tregtare kanë nisur punën në këtë fillim viti, duke pritur klientët e parë. Qendra e Durrësit dhe shëtitorja “Taulantia” mbeten dy nga vendet më të frekuentuara nga banorë të grupmoshave të ndryshme.

Arjan Çani zbulon se çfare e detyroi të largohej nga Tv Klan, ja ç’do ndodhë tani (Video)

Pas shumë vitesh Arjan Cani nuk u rikthye në ekran cdo të premte këtë sezon të ri televiziv në “Klan” me “Zonë e Lirë”,...

Feston datëlindjen sot, ja sa vjeçe mbush aktorja e madhe shqiptare

Aktorja e famshme do të mbahet mend sidomos për interpretimin e magjishëm të “Marigosë” përkrah Robert Ndrenikës dhe Hajrie Rondos në filmin “Përallë nga...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Kjo është artistja e vetme shqiptare që kryeministri Rama ndjek në Instagram (FOTO)

Kryeministri Edi Rama është aktiv në të gjitha rrjetet...

Ndahet nga jeta nga semundja e rende vajza e shrimtarit te madh Shqiptar

Është ndarë nga jeta në moshën 71-vjeçare e bija...