HYRJELAJMEAKTUALITETSali Berisha bën urimet për vitin 2021: Në 2021 vuajtët prej Ramës...

Sali Berisha bën urimet për vitin 2021: Në 2021 vuajtët prej Ramës dhe Covid-19…

Ish-kryeministri Sali Berisha ka uruar Vitin e Ri për ndjekësit e tij në rrjetet sociale, duke e quajtur vitin që po lëmë pas si “annus horribilis”.

Në një postim të gajtë në Facebook, Berisha thotë se viti 2020 ishte i t me rrshëm për shkak të pandemisë së koronavirusit dhe kryeministrit aktual Edi Rama.

Berisha thotë se her onj të e vërtetë e këtij vitit janë bluzat e bardha, por nuk harron të ak uzojë qeverinë se i ka bra ktisur ata.

Urimi i plotë i Berishës: Mesazh urimi per Vitin e Ri!

Te dashur miq, vetem pak ore na ndajne nga viti i Ri 2021, te cilin e presim me zemer te hapur, besim dhe shprese si vitin e shpetimit!

Ndaj dhe nga zemra ju uroj nje vit plot gezime, shendet, mbaresi dhe suksese per ju, femijet, familjet dhe me te dashurit tuaj, per te gjithe shqiptaret, kudo festojne sonte!

TE TJERA

spot_img