Ngjarje e rëndë/ Gjendet një valixhe në pusetë, brenda ndodhej trupi i pajetë i dekompozuar i një gruaje

271

Një kufomë, që dys hohet se i përket një gruaje, u gjet në një valixhe në Greqi. Valixhja me trupin e pajetë brenda u gjet nga një gjahtar në zonën e Vilia-s në Athinë.

Valixhja ishte hedhur në një pus, në autostradën e vjetër për në Tebë, në një zonë që ishte veçanërisht e vështirë për t’u gjetur.

Trupi ishte i dekompozuar dhe dyshohet se gjendej aty për një kohë të gjatë dhe i vetmi objekt brenda valixhes ishin të brendshmet e një gruaje.

Policia greke ka nisur hetimet për identifikimin e trupit dhe autorëve të kr imit./shqiptarja