Ditët me diell mbeten pas, moti për javën që vjen duket se do të na surprizojë…

Pas disa ditësh me mot të qëndrueshëm me diell dhe vranësira kalimtare, java që presim rezervon një tablo ndryshe sa i përket parashikimit të motit.

Sipas Shërbmit Meteorologjik Ushtarak, vendi ynë pritet të ndikohet nga kushte të paqëndrueshme atmosferike.

Në mënyrë të përmbledhur, duke nisur nga dita e hënë deri në ditën e enjte në të gjithë territorin do të mbizotërojë moti i vranët, por hera-herës dhe në kohë afatshkurtër nuk do të mungojnë intervalet me diell.

Vranësirat do të shoqërohen me reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët e lokalisht mesatar në formë shtrëngatash.

Edhe ditën e premte moti do të jetë i vranët, por intensiteti i reshjeve bëhet mesatar në një pjesë të madhe të vendit, ndërsa në zonën e veriut intensiteti i reshjeve do të jetë i lartë.

‘Më masakruan’, Robert Aliaj bën rrëfimin shokues: Më çanë lëkurën e më goditën…

Artisti Robert Aliaj Dragot ishte së fundmi i ftuar në emisionin "S'e luan topi" ku si kurrë më parë rrëfeu një prej historive më...

Sheila Haxhiraj vijon me fiksimin për të nxjerrë “parakolpin”, pas klipit heq rrobat edhe në skenë

Sheila Haxhiraj mori pjesë te “Kënga Magjike” me këngën e saj “Malli” Ajo që na bëri përshtypje nuk është as performanca e artistes dhe...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME