Gramoz Ruçi merr vendimin e papritur

323

Këtë të enjte ishte parashikuar që të ishte seanca e fundit plenare për vitin 2020, megjithatë Konferenca e Kryetarëve ka marrë vendimin që të ketë Kuvend te mbahet dhe pas Krishtlindjeve.

Vendimi u mor në mbledhjen e zhvilluar ditën e sotme. Mbledhja vendosi që sesioni aktual i kësaj legjislature do të jetë i hapur edhe pas Festës së Krishtlindjeve,

me qëllim që të shqyrtoje e miratojë akte ligjore, të cilat mund të jenë emergjente.

Lexo edhe:   Pse vetëm Basha bën gafa...? Jorida Tabaku zbulon “gafën” me shifra të Kryeministrit Rama