HYRJELAJMEAKTUALITETSandër Lleshaj nuk është më ministër/ Ja kë do të vërë Rama...

Sandër Lleshaj nuk është më ministër/ Ja kë do të vërë Rama në vend të tij

Sandër Lleshaj do të largohet nga posti i Minsitrit të Brendshëm. Dosja.al ka mësuar se kryeministri Edi Rama ka vendosur që të largojë Lleshajn nga ky po st, pas dy ditëve flakë e protesta në vend për Klodian Rasha nga efektivi i policisë.

Ajo që është me pikëpyetje aktualisht, është pas ardhësi i Lleshajt që do të drejtojë Ministrinë e Brendshme. Emrat që po diskutohen në kabinetin qeveritar deri më tani, sipas burimeve për Dosja.al janë Taulant Balla dhe Adnor Shameti.

Por, nga ana tjetër, bu rime për Dosja.al bënë me dije se nuk pë rjashtohet edhe mundësia që në vend të Sandër Lleshajt të vendoset një grua. Se cila do të jetë ajo…mbetet për tu parë.

Nga ana tjetër edhe këtë pasdite Shqipëria është ‘në këmbë’. Nga momenti në moment pritet që të nisë protesta e radhës që ka një qëllim:

Drejtësi për Klodian Rashën, të riun që u v. ra nga ef.ektivi i policisë, Nevaldo Hajdaraj! Kryeministri Edi Rama ka ngushëlluar familjen Rasha të cilën e vizitoi sot nga afër.

TE TJERA

spot_img