Eni Vasili ‘vë me shpatulla pas muri’ Agron Gjekmarkajn, analisti bën reagimin që nuk pritej

Protesta për ekze kuti min e Klodian Rashës përfundoi pas përleshjes së demonstruesve me policinë, para Ministrisë së Brendshme dhe Kryeministrisë e më pas në sheshin Skënderbej.

Për analistin Agron Gjekmarkaj, ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj duhet të japë dorëheqjen.

Lidhur me këtë deklaratë në emisionin Open ka ndërhyrë edhe moderatorja Eni Vasili, e pyeti se përse Basha duhet të bëhet kryeministër kur në kohën që ai ka qenë ministër i Brendshëm u ekze kutu an në Bulevard 4 persona.

Analisti i vënë në siklet tha se Vasili nuik duhet t’ja bënte atë pyetje, por pas insistimit të saj, ai deklaroi se edhe Basha duhet të jepte dorëheqjen në atë kohë.

TE TJERA