HYRJELAJMESHOWBIZRovena Stefa, tregon kujt ia dedikoi këngën ‘Burrë të martuar dashurova’

Rovena Stefa, tregon kujt ia dedikoi këngën ‘Burrë të martuar dashurova’

Një nga hitet më të mëdha të Rovena Stefës, padyshim që është ‘Burrë Të Martuar Dashurova’, një këngë e publikuar shumë vite më parë, por që ende vazhdon të dëgjohet dhe të pëlqehet nga publiku.

 

Si qëndron historia pas kësaj kënge?

 

Rovena ka rrëfyer gjithcka, për moderatoren Ester Bylyku, e ftuar në emisionin e saj ‘Glamour Zone’ në RTV Ora.

 

E pyetur nëse kjo këngë është dedikim, Rovena Stefa përgjigjet: ‘Kjo këngë nuk është bazuar në histori të vërtetë, nuk është dedikim. Tekstin e ka shkruar Avni Cahili. Ai nuk më pyeti mua çfarë teme do, thjesht u fymëzua nga muzika dhe bëri tekstin.’

TE TJERA

spot_img