BMW Seria 7, Lleshaj-Fevziut: Duhet të jesh ministër që ta marrësh, po deshe…

130

Një nga çështjet që u diskutua në studion e “Opinion” ku mbrëmjen e kësaj të enjteje ishte i ftuar ministri Sandër Lleshaj ishte dhe makina luksoze që ky i fundit përdor.

 

Bëhet fjalë për një makinë BMW Seria 7, që ka krijuar debat kohët e fundit. Lleshaj deklaroi se makina që ai përdor kushton më pak se makinat që kanë drejtuesit e Policisë së Shtetit.

 

Ministri u shpreh se makina është marrë për 49 mijë Euro dhe është tërhequr direkt nga prodhuesi i firmës në Bavari të Gjermanisë. Teksa u pyet nga gazetarja Klodiana Lala se kush ka përfituar nga kjo blerje, ministri Lleshaj tha “shteti shqiptar”.

 

Lleshaj u shpreh se makina është marrë me atë çmim për shkak se blerësi nuk ishte i zakonshëm, por shteti shqiptar edhe pse në realitet kushton shumë më shtrenjtë.

 

Ministri tha se mjeti ka një konfiguracion normal dhe për këtë sfidoi Fevziun që ta shikonte. Lleshaj tha se personalisht ka një makinë tip “Honda”.