Nusja fut në 1 milion lekë borxhe vjehrrën duke blerë rroba dhe pije nëpër dyqanet e lagjes

Pjesë e emisionit “Historia ime” në Tv Klan ka qenë Nazmija, një nënë dhe gjyshe e cila ka ardhur të rrëfejë historinë me nusen e saj të vogël.

Sipas saj, Nazmia ka bërë shumë për nusen e vogël dhe ia ka krijuar të gjitha kushtet për të qenë e lumtur me djalin. Por ajo filloi të sillej jo mirë, të mos punonte në shtëpi dhe të flinte deri vonë. Ndërkohë që Nazmia ishte në Gjermani tek fëmijët, nusja shkonte blinte rroba duke e futur në borxhe vjehrrën.

Mirela Milori: Vjen nipi në jetë, a po thelloheshin këto pakënaqësitë apo u kaluan?

Nazmija: Po thelloheshin sepse nipi ishte një bebe e vogël, duhet të laheshe, të ushqeheshe. Ai fëmijë nuk ka ngrënë kurrë në orarin e duhur. Unë ikja punoja, kishim një kopësht humanitar mbrapa shtëpisë dhe punoja si kuzhiniere. Bëja supër për të dhe djalin dhe ia çoja deri tek krevati. Ajo flinte deri në 11, nuk e gjeje dot gjuhën me të. Djali më thotë një ditë që nuseve të tjera nuk i bërtet vetëm nuses sime i bërtet.

Mirela Milori: A i bërtisje ti?

Nazmija: Jo nuk i bërtisja, vetëm i flisja i thoja çohu duhet bërë kjo duhet bërë ajo. Unë i flisja si të ishte vajza ime. Edhe pse kishe shumë gabime unë nuk jam zënë asnjëherë me të. Kur iku më la shumë borxhe. Shkonte në dyqan, e mbushte çantën me redbull etj.

I thoja mos rrini pa ngrënë, hani se ua dërgon mamai lekët. Kur iku më la shumë lekë borxh deri tek farmacia. Mendoja se ka marrë ilaçet e çunit dhe kur më tha, ku është ajo nusja e gjatë, ku është se kam parë.

I thashë ka ikur, më vjen turp ta them por ka ikur. Ajo më tha më ka lekë borxh. I thashë ti ia ke dhënë se është nusja ime dhe unë normalisht që do të t’i jap. Tek dyqane me rroba, tek njëri kam paguar 600 mijë, tek tjetri 400, nja 34 tek një tjetër që kishte marrë paketa cigare për t’ja dërguar të atit në Francë e kishte thënë që do i sjell kur të vij.

Mirela Milori: Ke folur me djalin e ti tregoje që këto gjëra nuk më pëlqejnë tek nusja?

Nazmija: Ai e donte atë më shumë sesa duhej dhe shumë mirë bënte sepse kur e do gruan shkon dhe familja shumë mirë dhe unë prandaj e toleroja se ma donte djalin. Por nga fundi, kur unë ika në Gjermani, ajo as nuk e lante dhe as nuk e pastronte. Më thoshin njerëzit që Klodi del shumë keq në rrugë dhe me shapka. Ajo vishet mirë, lyhet e bëhet.

Kur kthehej nga puna djali i thoshte nuk jam shërbëtore unë, hajde ikim për kafe. Djali të atit të vajzës i tha një ditë që s’po na pëlqen sjellja e Ornelës dhe ai tha çudi sepse ajo ka qenë vajza më e mirë.

Mirela Milori: Pse u nda me djalin tënd?

Nazmija: Si duket mori letrat i ati në Francë. I ati i kishte thënë që këtu nuk merren letrat me burrë, merren pa burrë dhe si duket aty i pëlqeu asaj kur shkoi dhe bëri divoricin. Ajo më pas erdhi nga Franca, unë erdha nga Gjermania. Filloi të silleshe menefrege, të rrinte gjithë ditën në telefon, djalit nuk i bëntë yzmet. Një ditë mori telefonin dhe foli me të ëmën fshehurazi, djalin e kishte mbyllur në dhomë. Djali qante dhe unë hapa dritaren dhe e mora, në ato momente vjen kjo dhe ma tërheq nga duart dhe nuk e di pse e bënte këtë.

Mirela Milori: Kur ia tha që do ndahen, e dinte djali jot?

Nazmija: Klodi e pa situatën vetë, poi kërkonte shumë gjëra dhe më tha mami të lutem ma hiq këtë nga shtëpia, nuk mundem dot më është fundi. I thashë do të të djegë shpirtin, do të të marrë djalin, më tha jo nuk mundem ta duroj dot më.

Mirela Milori: Po pse?

Nazmija: Tani në dhomën e gjumit nuk jam unë, nuk e di.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME