Kur nisin shirat dhe uljet e ndjeshme të temperaturave? Moti për këtë javë

Duket se ditëve të ngrohta me diell u erdhi fundi, pasi kjo javë pritet të nisë me ndryshime për sa u përket kushteve atmosferike. Java që kemi përpara do të sjellë reshje shiu dhe rënie të ndjeshme temperaturash.

 

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, ditën e hënë kthjellimet e mëngjesit do t’u lenë vendin dendësimit të vranësirave, të cilat në pjesën bregdetare do të pasohen nga shi i dobët.

 

Ditën e martë e deri mëngjesin e së mërkurës në vend do të mbizotërojnë vranësirat e dendura dhe reshjet e shiut. Këto, do të jenë të intensitetit mesatar në mesditë deri në mbrëmje, ndërsa në pjesën bregdetare, kryesisht në brigjet e Jonit, në formën e shtrëngatave me rrufe. Në majat e maleve, kryesisht në verilindje, reshjet do të kthehen në dëborë të përkohshme.

 

Kjo situatë do të marrë kthesë të menjëhershme të enjten dhe të premten, kur do të mbizotërojë moti me diell dhe vranësirat kalimtare në zonat malore.

 

Sa u përket temperaturave, do të pësojnë ulje të ndjeshme veçanërisht mëngjesin e së premtes.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

‘Pse moj zonja injorante’! Sindi e ‘Për’puthen’ i kthehet rëndë ndjekëses

Ajo mori vëmendje te “Për’puthen” dhe u komentua shumë...

Kush valle? Rovena Stefa publikon pamje me prindërit nga vila që ka blerë në Kosovë

Këngëtarja Rovena Stefa, kohët e fundit i ka befasuar...

(Foto) Lori Hoxha tregon pamjet se si duket shtëpia e ‘Big Brother Vip’, ja kur nis

Teksa të gjithë presin që të fillojë “Big Brother...