HYRJELAJMEHOROSKOPIPuna, dashuria dhe financat/ Horoskopi javor, 16-23 Nëntor 2020

Puna, dashuria dhe financat/ Horoskopi javor, 16-23 Nëntor 2020

Dashi

 

Puna

Ju në fakt duhet të vlerësoni disa fjalë, pasi jo të gjitha janë thënë me qëllim që t’ju dëmtojnë ose t’ju bëjnë të rivlerësoni propozimet tuaja.

Dashuria

Çiftet mund të jenë në një periudhë kontrasti të fortë, për shkak të situatave të jashtme, të cilat padyshim që bën jehonë edhe nga brenda. Njeriu duhet të ketë një qëndrim më të vëmendshëm ndaj njëri-tjetrit. Beqarët do vlerësojnë shumë çdo moment të vetmisë, për të reflektuar dhe për të qenë të qetë me veten e tyre. Nuk do të thotë domosdoshmërisht se dikush është i nevojshëm për momentin.

Financat

Me paratë tuaja mund të bëni atë që dëshironi me të, por kushdo që është afër jush dhe dëshiron t’ju japë këshilla mund ta bëjë dhe jo për këtë arsye duhet të ndihet i sulmuar nga ju që keni gjithmonë fjalën e fundit!

 

Demi

Puna

Ka disa çështje për të adresuar këtë javë, por ato që ju interesojnë më shumë nga të gjitha do të përqendrohen në një dhe ju do të duhet të jeni të zotët ti menaxhoni ato.

Dashuria

Nga ana tjetër, çiftet do të duhet të thellojnë diskurse të caktuara , në mënyrë që të mos lejojnë që sikletet të dominojnë në kohë të caktuara, duke prishur gjithçka. Beqarët do rrisin pritjet e tyre, por duhet të qëndrojnë për ca kohë para se të hidhen në ndonjë situatë të paqartë. Do të jetë më mirë të filloni disa njohje më të buta, të cilat megjithatë do të kenë mundësinë t’ju transformojnë në të ardhmen.

Financat

Në përgjithësi, jini shumë të kujdesshëm në punët tuaja financiare këtë javë në mënyrë që të mos përjetoni një humbje ose vështirësi të padëshiruar.

Binjakët

Puna

Do të arrini që të zgjidhni shumë probleme që do t’iu shfaqen para. Është një rrezik që mund të ndërmerrni, por duhet të jeni të përgatitur dhe të merrni parasysh kur është e përshtatshme të jepni një dorë dhe kur jo, pasi mund të mos merrni të njëjtin trajtim në të ardhmen!

Dashuria

Çiftet nuk duhet të projektohen në të ardhmen , pasi momenti kërkon shumë më shumë reflektim. Është e rëndësishme të jesh në gjendje të ndihesh mirë sot, në mënyrë që të vlerësosh më mirë nesër. Beqarët do të presin disa sinjale, kështu që ata mund të bëjnë lëvizjen e parë. Ndoshta ata do të presin një kohë të gjatë, por ky nuk është domosdoshmërisht një aspekt negativ.

Financat

Këtë javë mund të merrni informacion ose një propozim për një angazhim të ri që do t’ju sjellë të ardhura shtesë.

 

Gaforrja

Puna

Me siguri do të jeni shumë i zënë këto ditë, veçanërisht sepse keni bërë shumë pak kohët e fundit për veten dhe për karrierën tuaj.

Dashuria

Çiftet mund të kenë disa vështirësi në menaxhimin e jetës së përditshme, por vetëm sepse nuk janë mësuar ende me të. Gjithçka do të përmirësohet me kalimin e kohës dhe me shumë durim. Beqarët duhet të jenë të durueshëm dhe të mos presin që të gjejnë një shpirt binjak, sepse nuk do të jetë e mundur. Disa telefonata të tjera mund të japin dimensionin e duhur të ndjenjave dhe ndjesive që ndjen dikush.

Financat

Do të keni marrëdhënie financiare me të huaj, të cilët do të kërkojnë më shumë vëmendje kur merren me ta.

 

Luani

Puna

Këtë javë sigurisht që nuk keni mundësi t’i jepni shumë rëndësi çështjeve më të vjetra që nuk përfshijnë përgjegjësitë tuaja, sepse do të humbisnit kohë pa nevojë!

Dashuria

Çiftet do të marrin vendime të vogla, të cilat do ta provojnë partnerin. Nëse ka gabime, përpiquni të diskutoni dhe hetoni shkakun. Beqarët do të dëshironin të kishin më shumë mundësi për të njohur më mirë një person të veçantë, por kjo nuk do të jetë gjithmonë e mundur. Sidoqoftë, ka shumë mënyra alternative, kështu që do t’ju duhet t’i përdorni ato dhe të mos tërhiqeni.

Financat

Financat këtë javë për ju nuk do të jenë aq të mira. Do të shpenzoni para për të rrregulluar disa çështje që kanë mbetur pezull në biznesin tuaj.

 

Virgjëresha

Puna

Zakonisht nuk i kundërshtoni idetë e mira që kanë prirjen t’i bashkojnë njerëzit , por këtë javë nuk do të ndiheni shumë aktiv në këtë kuptim, kështu që shmangni në përgjithësi!

Dashuria

Çiftet do të zbatojnë strategji të ndryshme për të mos argumentuar dhe për të mos vënë në vështirësi marrëdhëniet tashmë të komplikuara . Ndoshta duhet të ketë më shumë gatishmëri nga të dy. Beqarët do duan shumë vëmendje, por padyshim që do të jetë e nevojshme të kuptohet nëse ata do ta dëshirojnë atë nga njerëz të veçantë , për interes, apo nëse do ta dëshirojnë atë në përgjithësi për shkak të mungesës së dashurisë.

Financat

Gjatë javës do të merrni vendimet e duhura dhe do të veproni patjetër praktikisht, me një perspektivë në çështjet tuaja financiare.

Peshorja

Puna

Këtë javë do të jetë e rëndësishme të përpiqeni të impononi idenë tuaj tek ajo e të tjerëve, kështu që nxirrni në pah gjërat e mira që keni në mendje dhe do të shihni se suksesi do të jetë i sigurt.

Dashuria

Çiftet do të bëjnë disa diskutime, si gjithmonë, por do të jetë e nevojshme të gjejnë qetësi dhe qetësi menjëherë, sepse është mënyra e vetme për tu rritur së bashku dhe për të pasur stimuj të rinj. Beqarët nuk do i marrin shumë seriozisht persona të caktuar , ndaj nuk do të stimulohen veçanërisht ndaj tyre.

Financat

Fati do të jetë në anën tuaj, por kini kujdes se për çfarë e përdorni. Do të fitoni para jo vetëm nga puna aktuakle por edhe nga burime të tjera, të cilat mund të jenë, familja, biznesi, apo prona.

 

Akrepi

Puna

Merrni një shembull nga njerëzit që janë më të vetëdijshëm për profesionin tuaj , pasi ato mund të jenë burimi i këshillave të shumta!

Dashuria

Çiftet do të vendosin rregulla, kryesisht nga xhelozia , por kjo nuk është e mirë për marrëdhënien. Sigurisht që nuk do t’ju ​​ndihmojë të rriteni. Beqarët do kenë dyshime për një person, të cilat nuk do t’i shpërbëjnë kurrë nëse nuk shkojnë përpara dhe nuk përpiqen ta diskutojnë paqësisht. Të paktën derisa të marrin një përgjigje bindëse.

Financat

Marrëdhëniet tuaja financiare ose pasurore me njerëzit e lindur nën shenjat e zodiakut të ujit do të kërkojnë vëmendje: Akrepi, Peshqit ose Gaforrja.

 

Shigjetari

Puna

Lejoni që diçka në këto ditë t’ju bëjë të ndryshoni mendim për një marrëveshje që së pari keni planifikuar dhe më pas e keni shtyrë. Mbase ka ardhur koha për të dhënë kontributin tuaj!

Dashuria

Çiftet do të humbin pak kohë për shkak të vullnetit , veçanërisht kur bëhet fjalë për të trajtuar një lloj bisede të caktuar . Padyshim që ju e refuzoni atë apriori. Beqarët nuk do të duan të bëjnë shumë rregulla për njohjen e tyre, por nuk do të jenë në gjendje të bëjnë pa to pasi nuk janë të gatshëm për një lidhje serioze.

Financat

Gjatë këtyre shtatë ditëve ju mund të prisni ndihmë financiare, këshilla praktike ose veprime të tjera të favorshme nga njerëzit që kanë përvojën, burimet dhe njohuritë e nevojshme.

 

Bricjapi

Puna

Dikush në ditët në vijim do të këmbëngulë që më në fund të keni sukses në përmbushjen e ëndrrës suaj.

Dashuria

Çiftet do të respektojnë shumë rregullat dhe rregullat e vendosura nga partneri . Ndoshta duhet ta pyesim veten pse e bënë këtë dhe gjithashtu t’i japim vetes një përgjigje.Beqarët do të përpiqen të marrin pjesë, sa më shumë që të jetë e mundur, në vendet ku ka takime të rastësishme dhe më shumë mundësi për njohje . Një ide e mirë, por në një kohë të keqe për të gjithë të tjerët.

Financat

Së pari, vëmendja juaj do të përqendrohet financiarisht, ku do të keni mundësinë të shijoni rezultate dhe sukses të vërtetë, për sa kohë që keni jo vetëm ambicie dhe motivim, por edhe vullnet për të punuar dhe luftuar.

Ujori

Puna

Mundohuni të zgjidhni gjithçka sa më shpejt të jetë e mundur, pasi që vetëm në këtë mënyrë do të shpëtoni prej problemeve dhe nuk do të jeni të detyruar të dëgjoni përsëri për to në të ardhmen.

Dashuria

Çiftet do të japin ndjenja të mira dhe lajme të mira, kështu që do të jetë më lehtë të merren vesh. Ajo që nuk pritet është ndryshimi i tepruar.Beqarët nuk do marrin asnjë vendim pa u këshilluar më parë me disa miq. Është më mirë në këtë mënyrë, sepse do të ishte turp i vërtetë të mos kisha asnjë kontakt.

Financat

Këtë javë mund të merrni para përmes përfaqësuesve të shenjave të zodiakut të ujit, qofshin ata të afërmit tuaj, punëdhënësit, qiramarrësit dhe të tjerët.

 

Peshqit

Puna

Ndoshta nuk jeni të prirur ta organizoni kohën tuaj mirë kohët e fundit dhe kjo ka çuar në një rrëmujë të përgjithshme e cila tani do të marrë shumë kohë para se situata të rimëkëmbet.

Dashuria

Çiftet do të ndiejnë një farë presioni, veçanërisht nga jashtë , por nuk duhet të ndikohen shumë nga gjykimet dhe pritjet, veçanërisht nëse ato janë të paarritshme për momentin.Beqarët do përpiqen të jenë më të disponueshëm, për të lejuar këdo që të afrohet. Në një moment, megjithatë, do t’ju duhet të bëni disa zgjedhje, përndryshe rrezikoni të keqkuptoheni.

Financat

Punët tuaja financiare me njerëzit e lindur nën shenjën e Binjakëve, Peshores ose Ujorit do të jenë përfituese, për sa kohë që jeni në gjendje të komunikoni dhe të veproni në harmoni me ta./ CNA.al

TE TJERA

spot_img