I thanë mjekët nuk bën dot fëmijë/ Aktorja e njohur jep lajmin e madh: Jam shtatzënë, do bëhem nënë

Aktorja e njohur, Emma Roberts është në pritje të fëmijës së saj të parë, me partnerin Garrett Hedlund.

Së fundmi, aktorja ka rrëfyer fri kën e saj më të madhe pasi mjekët në i thanë që nuk mund të bënte fëmijë. “Më thanë se kisha e endometriozë. Ndjeva sikur kisha bërë diçka të gabuar,”- u shpreh ajo.

Emma deklaroi se ajo mendon se kishte endometriozë që kur ishte adoleshente. Kur aktorja u diagn ostikua, mjekët i treguan se endometrioza i shkaktonte probleme me pjellorinë, ndaj i thanë se ndoshta kishte nevojë për të ngrirë vezët dhe ajo e bëri këtë.

Ndaj 29-vjeçarja nuk dëshironte të ndante shpejt me ndjekësit lajmin e shtatzënisë, sepse kishte frikë se diçka mund të shkonte keq.

Endometrioza është një patologji gjinekologjike, ku endometriumi (shtresa e brendshme e mitrës, e cila zëvëndësohet çdo muaj me ciklin menstrual) fillon të rritet jashtë mitrës. Shkaku i këtij çrregullimi ende nuk është i qartë.

- Publicitet -

TE TJERA

spot_img