Pranvere ne vjeshte? Meteorologia e njohur thote, kujdesni ne fundjave pasi pritet qe te…

65

Pranverë në vjeshtë por temperatura pak më të freskëta se javën që lamë pas.

Meteorologia Adiola Bani deklaroi se nga e hëna në të dielë do të kemi një mot me diell ndërkohë që temperaturat do të pësojnë rënie të lehta në vlerat maksimale dhe mesatare, veçanërisht në fundjavë.Moti do te kete vranesiara por ditet do te jene me diell.

Presim një javë me diell të kthjellët nga e hëna në të dielë. Temperaturat e ajrit do pësojnë një rënie të lehtë dhe graduale. Gjatë fillimit të javës do ketë një rënie.

Edhe vendet e rajonit po përjetojnë një mini vjeshtë. Do kemi një mot me diell edhe në Kosovë dhe Maqedoni”.