Foto nga aksidenti tr agjik/ Përplasja kokë më kokë e dy automjeteve i merr jetën 33 vjeçarit shqiptar (Emri)

243

Dy persona kanë gjetur vdek jen dhe tre të tjerë kanë mbetur të pla gosur, njëri prej të cilëve në gjendje të rëndë.

 

Ky është bilanci i një aks identi të tmerrshëm rrugor, ku midis vik timave është një 33 vjeçar me origjinë shqiptare i quajtur Nertil Ferhati.

 

 

Ngjarja ndodhi natën e shkuar në Pescia, në provincën e Pistoia. Një përplasje kokë më kokë midis dy makinave ndodhi në mes të rrugës, duke bërë që mjetet të shkatërrohen thuajse plotësisht.

 

Kjo është ajo që ndodhi sipas rikonstruksioneve të para, ndërsa po punohet për të sqaruar shkaqet që shkaktuan përplasjen e dhu nshme të dy makinave, njëra tip Dacia Duster e drejtuar nga një grua 54 vjeçare, e cila gjeti vde kjen në vend, ndërsa makina tjetër ishte një Alfa Romeo 147, ku 33 vjeçari shqiptar ishte pasagjer.

 

Të dy vi ktimat banonin në Pescia. U desh ndërhyrja e zjarrfikësve duke prerët llamarinat e automjeteve për të bërë të mundur nxjerrjen e trupave. /S.Ll/