Bleona Qerreti do bëhet ministre në Shqipëri, ajo jep përgjigjen: Unë dua të zgjohem vonë dhe të…

Pas përfshirjes së këngëtares shqiptare Bleona Qereti në fushatën e presidentit në detyrë të SHBA Donald Trump, në disa media është aluduar për një rikthim të këngëtares në atdhe.

Sipas mediave, Bleona Qereti do të kthehej në Tiranë për të hyrë në politikë dhe për t’u bërë ministre, por kjo është mohuar mbrëmjen e djeshme nga këngëtarja.

Ajo tha në Ora News se do të vazhdojë të qëndrojë në SHBA dhe se nuk ka aspirata politike.

“Unë nuk ka aspirata politike. Shumë njerëz kanë aluduar meqë janë zgjedhjet, do të kthehem në Shqipëri për 6 muaj që të bëhem ministre. Dihet tashmë që unë çohem shumë vonë nga gjumi dhe nuk mund të kem një punë 9 me 5.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Kjo është artistja e vetme shqiptare që kryeministri Rama ndjek në Instagram (FOTO)

Kryeministri Edi Rama është aktiv në të gjitha rrjetet...

Ndahet nga jeta nga semundja e rende vajza e shrimtarit te madh Shqiptar

Është ndarë nga jeta në moshën 71-vjeçare e bija...