Këngëtari Aleksandër Gjoka duket se nuk e ka përjetuar mirë periudhën e karantinës.

Të përjashtuar nga çdo ndihmë ekonomike nga qeveria, Gjoka dhe shumë artistë të tjerë të cilët mbijetojnë përmes klubeve të natës ku këndojnë dhe kjo gjë ka sjellë revoltën e Gjokës. Disa muaj më pare, këngëtari ka postuar një video në rrjetet e tij i cili ofendon kryeministrin Edi Rama, ku sharjet nuk i ka kursyer as për ish-kryeministrin Sali Berisha dhe kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha.

“O kokrra e ku rvës mos kujto se bën karantinë, ça karantine… ça mbyll tani lokalet e të gjitha. O të q*** ropt mu në p… ku i ke o të shkë*** ku*vën. Unë të kam besuar se je çun Tirone, po ti qenke një kokrra kur**s, qenke një b.q ti. Ik ore b.q ik ore shkër***të. Kush je ti mo që bën karantinë? E ke bërë popullin për të fol me vete. O të q… ropt mu ku i ke.

O Ed Rama o b.q. ku*vë. Kokërr legeni, ik ore legena m…. Ti Ed Rama, Lul Basha, Sali Berisha e të gjithë… Qenkeni kokrra e ku*rvës. Na keni çarë ka*”- është shprehur Gjoka në video teksa flet tejmase i indinjuar me karantinën.

Teksa ishte i ftuar ditën e djeshme në emisionin “ABC Pasdite” ka folur për situatën e ktijuar për artistët nga koronavirusi.

Këngëtari gjithashtu është pyetur edhe rreth deklaratës së tij që ka bërë për Kryemintrin Edi Rama I cili ka shpërthyer me ofendime ndaj tij kur ishte në gjendje të dehur.

“Jo njerëzit janë mësuar me mua. Nuk jam penduar”- është shprehur Gjoka.