U tha shqiptarëve do u ul çmimet, i nxjerrin bojën Edi Ramës: Nuk ka bërë asgjë, vetëm i la me…

145

LSI ka de non cu ar me zë e figurë, një mashtrim shumë flagrant të kreut të qeverisë dhe të PS-së me rëndësi jetike për qytetarët, një premtim që u harrua.

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili, ka publikuar videon e vitit 2013 ku Rama dëgjohet qartë, me këtë shënim:

“Ja si gë njente Kryeministri ose Kryemashtruesi edhe për bukën e gojës! Kryeministri kishte premtuar të bënte zero, TVSH-në për ushqimet e shportës. Ushqimet e shportës janë mbijetesa e qytetareve.

Gënjeu! Nuk e mbajti kurrë premtimin!

Kush e beson më Kryeministrin ose Kryemashtruesin e ka problemin vetëm me veten dhe me asnjë tjetër!” ka përfunduar Vasili.

Lexo edhe:   Media zvicerane, Blick: Histori, plazhe dhe mikpritje, Shqipëria ofron gjithçka