“Shkarravinë”/ Megi Pojani s’përmbahet pas ofendimeve të Ori Nebijajt: S’më ka ngelur ora në…

Thumbeve të Ori Nebijajt, për prurjet e reja të Top-Chnnael, u është përgjigjur pikërisht njëra prej tyre.

Bëhet fjalë për Megi Pojanin, bashkë-moderatoren e rubrikës ‘Maskat’ në ‘E diell’. Përmes një statusi në instastory, pak orë, pasi Nebijaj e konsideroi një ‘shkarravinë’ dhe jo moderatore, Pojani shkruan se nuk e aspak për qëllim të moderojë.

Megi shton se ajo është një fëmijë e lindur në vitin 1996 e nuk i ka ngelur ora në vitet ’80 e në mediasetin italian. Ajo shton se dëshiron të jetë një magji spektaklesh.

“Unë jam fëmijë i ’96. Nuk jam e viteve ’80 dhe s’më ka ngelur ora tek nostalgjia italiane, tek eleganca e mediasetit dhe mina e celentano. Unë jam rritur me Dicney Channel, serialet amerikane e MTV. Unë e adhuroj magjinë, shumë s’është kurrë mjaftueshëm dhe e di mirë si e bëj punën time.

Unë dua të jem një magji spektaklesh. Unë nuk moderoj, Unë Megipojanizoj! EVIVAAAA EPOQUE DE MEGHI POZHANIH EVIVA MANICURE EVIVA GROTESQUE,”- shkruan Megi Pojani.

Nuk dimë të themi nëse këtyre replikave, do tu bashkohet edhe ndpnjë tjetër kolege e Pojanit, pas kritikave të Nebijajt./dosja

TE TJERA