Ditën e sotme ka ndë.rruar jetë në moshë të re aktori i njohur nga Kosova, Shkëlzen Rraci. Aktori ka humbur betejën me kan.cerin në moshën 44-vjeçare.

Lajmin e hidhur e ka bërë të ditur kolegu i tij dhe miku i ngushtë aktori Xhelal Haliti. Ky i fundit ndau një shkrim në Facebook, duke kujtuar momentet dhe projektet në të cilat ishin së bashku.