Bujar Qamili feston sot ditëlindjen, sa vite mbush “bilbili” shkodran i këngës popullore

Sot për këngëtarin e njohur të muzikës popullore, Bujar Qamili është një ditë e veçantë.

Ai feston ditëlindjen e tij dhe mbush plot 57 vite. Ndonëse ka shumë dekada në skenë, Bujari ngelet po aq i preferuar për publikun sa në daljet e para.

Bilbili shkodran është gjithashtu një nga më të kërkuarit e çifteve të reja, të cilët e zgjedhin ta kenë pjesë e gezimit të tyre në ditën e dasmës.

Kujtojmë që projekti i fundit i sjellë nga këngëtari është ‘Goca gjithë lezet’.

TE TJERA