“Rama nuk është më kryeministër”/ Kryemadhi: Po bën …

135

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi mbajti një takim me gra dhe vajza në qytetin e Durrësit, ku foli për situatën aktuale në vend.

 

Kryemadhi mbështeti rolin e grave në politikë dhe jo vetëm, ndërsa hodhi ak uza ndaj kryeministrit Edi Rama, për të cilin tha se ka ka grabitur çdo ditë të jetës së qytetarëve dhe nuk po i lejon ata të ecin përpara.

 

Ajo tha se Rama po bën bën pazar me vendin e tij, me kufijtë, me jetën e qytetarëve të vendit të tij dhe nuk është më Kryeministër, por pretendon se është një sharlatan.

 

Kryetarja e LSI theksoi se fëmijët tanë dhe fëmijët e shqiptarëve janë akoma më të rëndësishëm sesa karriera politike e Edi Ramës.