Ak sident tragjik në Itali/ Makina ndeshet me pemën, humb jetën një i ri shqiptar

Një aks ident tra gjik ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Brescia, Itali, ku si pasojë ka humbur jetën një i ri shqiptar.

Siç shkruajnë mediat italiane, një makinë ku po udhëtonin 4 të rinj shqiptarë, të moshës 19-20 vjeç, ka humbur drejtimin në rrethana ende të paqarta duke u përplasur me një pemë.

Viktima është identifikuar si Klajdi Hallulli dhe ka qenë duke drejtuar mjetin. Ai nuk i ka mbijetuar pl agëve të marra dhe ka humbur jetën në spital.

Ndërkohë tre të rinjtë e tjerë kanë mbetur të pl agosur, por një prej tyre ndodhet në gjendje kritike për jetën, ndërsa 2 të tjerët kanë marrë lëndime më të lehta dhe janë jashtë rrezikut për jetën.

TE TJERA