Lulzim Basha kërkon të ndërhyjë ‘live’, kryeministri Rama refuzon kategorikisht përballjen

228

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka kërkuar që të ndërhyjë me telefon në studion e emisionit “Opinion” të Blendi Fevziut, për një përballje me kryeministrin Edi Rama.

 

Por ishte Rama ai që ka refuzuar kërkesën e Bashës, duke theksuar se ai me pare duhet te mesoje se eshte kryetar i PS-se dhe “eshte top”.

 

Fevziu: Kryetari i PD-së kërkon të hyjë në telefon. Jeni gati ta përballni?

 

Rama: Kush është ky? Jo, jo, jo! Faleminderit shumë. Jo jo ai të mësojë se Kryetari i PD-së është top.

 

Fevziu: S’doni ta përballni?

 

Rama: Jo mo fare, ça përballje.