“Nxori fytyrën e vërtetë”, Artan Hoxha publikon videon që ngre peshë zemrat e gjithë shqiptarëve dhe bën deklaratën e fortë: Atë mbrëmje…

1055

Gazetari Artan Hoxha është bërë nostalgjik dhe ka kujtuar një moment historik që ngriti peshë zemrat e të gjithë shqiptarëve në të gjitha trevat tona.

 

Ndeshja Serbi-Shqipëri para 6 vitesh, në të cilën Hoxha ka qenë edhe vet i pranishëm. Sipas tij kjo ndeshje nxori në pah fytyrën e vërtetë të shovinizmit serb.

 

“Serbi vs Shqiperi…

Fiks 6 vite me pare, pata fatin te isha mes atyre pak shqiptareve, te pranishem ne stadiumin e Partizanit te Beogradit…

 

Nje ndeshje qe nuk perfundoi kurre..

 

Por nxori fytyren e vertete te shovinizmit serb…

 

Nuk kam perjetuar kurre nje ndeshje tjeter ne jete, ku te kete patur kaq urrejtje ndaj kombin tim, dhe ku te jem ndjere krenar me shume se asnjehere tjeter, qe jam SHQIPTAR…

 

Mirenjohje dhe nderim pa fund per ata djem, qe ate mbremje perfaqesuan denjesisht simbolet kombetare…

 

Shqiperi, Shqiperi, Shqiperi…”, shkruan Hoxha.