Dy persona kanë mbetur të plagosur mbrëmjen e sotme si pasojë e një aksidenti që ndodhi në Pogradec.

Mësohet se dy makina janë përplasur dhe shkak i aksidentit dyshohet lagështira në rrugë si pasojë e motit të keq.

Dy personat e plagosur dhe janë nisur me urgjencë drejt spitalit.