Puna, financat dhe dashuria/ Horoskopi javor, 12-19 Tetor 2020

176

Dashi

Puna: Për disa përfaqësues të kësaj shenje të zodiakut, java parashikon një vendim në lidhje me ndryshimin e shtëpisë ose angazhimin në një çështje ligjore / gjyqësore në lidhje me pronën.

Dashuria: Çiftet do të kenë një lajm të shkëlqyeshëm për të marrë, sigurisht nëse ka një bashkëpunim të vazhdueshëm, do të jeni gati të kapërceni gjithçka. Beqarët do të jenë konfuz për ndjenjta e tyre ndaj presin një dritë jeshile nga ana tjetër.

Financat: Disa prej jush do të kërkoni të shpenzoni para ose të shpenzoni burime të tjera parash. Këtë javë, shumë do të kenë angazhime të ndryshme në lidhje me zgjidhjen, nënshkrimin e një dokumenti financiar, kontratë ose veprime të tjera të ngjashme.

Demi

Puna: Gjatë javës do të prisni një telefonatë, një dokument ose një ofertë që do të jetë e rëndësishme për zhvillimin e planeve tuaja të ardhshme. Kontradiktat ose konfliktet me një grua janë të mundshme, të cilat nuk duhet të dalin jashtë kontrollit.

Dashuria: Çiftet duhet të përpiqen të ndryshojnë instinktet e tyre në mënyrë që ata të mos jenë shumë agresivë me partnerin. Beqarët do tregojnë më shumë ndjeshmëri me disa persona, ndërsa do të jenë disi të bezdisshëm me të tjerët .

Financat: Nëse keni lindur nën shenjën e Demit, këtë javë mund të keni rrethana të favorshme për zhvillimin e rasteve ose angazhimeve, të cilat do të lidhen me para ose dokumente financiare që do të sjellin përmirësime në financat tuaja.

Binjakët

Puna: Gjatë javës do të jeni me fat në punën ose biznesin tuaj, gjë që do t’ju sjellë rezultate ose fitime më të mira.

Dashuria: Çiftet do të përpiqen t’i japin disa këshilla më shumë partnerit, në mënyrë që të kapërcejnë momente të caktuara së bashku. Por ndonjëherë është më mirë të mos e teproni nëse personi tjetër nuk dëshiron të shqetësohet aq shumë. Beqarët fillimisht do të hutohen për atë që po ndodh rreth tyre, por përfundimisht ata do të gjejnë mënyra për të qenë më të qetë.

Financat: Gjatë javës do të jeni me fat në punën ose biznesin tuaj, gjë që do t’ju sjellë rezultate ose fitime më të mira.Këtë javë, stabilizimi juaj financiar do të jetë i rëndësishëm për ju. Sidoqoftë, është mirë të dini se kufiri midis suksesit dhe humbjes do të jetë shumë i vogël dhe gjithçka gjatë këtyre ditëve do të varet nga përvoja dhe aftësitë që keni fituar deri më tani.

Gaforrja

Puna: Problemet profesionale ose arsimimi i të afërmit tuaj gjithashtu mund të jenë shqetësim ose shqetësim.

Dashuria: Çiftet do të duhet të marrin në konsideratë mundësinë për të mos i marrë kohë partnerit, për t’iu kushtuar ekskluzivisht çështjeve dytësore . Mund të ketë disa pengesa gjatë rrugës. Beqarët do të kenë mundësinë të demonstrojnë interesin e tyre për një person, por ata duhet ta bëjnë atë me përulësi të madhe , përndryshe rrezikojnë të shfaqen shumë sipërfaqësorë.

Financat: Gjatë këtyre shtatë ditëve ju do të angazhoheni në zgjidhjen e problemeve të ndryshme në lidhje me paratë, rregullimin e një dokumenti financiar ose kontrate, kompletimin e pagesave të ndryshme dhe më shumë. Veprimet financiare në lidhje me njerëzit e lindur nën shenjat e zodiakut ajror janë të mundshme për ju.

Luani

Puna: Do të keni rezultate të rëndësishme dhe sukses në punën tuaj. Flirtimi në vendin tuaj të punës do të ketë një efekt shumë të ndritshëm tek ju.

Dashuria: Çiftet do të marrin frymëzim nga marrëdhëniet e tjera, për të ndjekur një shembull të mirë. Ju me siguri do të bëni më të mirën tuaj për të jetuar në përputhje me të. Beqarët nuk do të kenë më dyshime në lidhje me personalitetin e tyre, kështu që ata mund të fillojnë përvoja të reja. Është thelbësore të përpiqesh të marrësh një zotërim të mirë të vetvetes, në mënyrë që të mos jesh qesharak.

Financat: Do të duhet të ndani me kujdes buxhetin e tyre familjar, veçanërisht nëse jeni prindër dhe keni shpenzime serioze për fëmijët tuaj.

Virgjëresha

Puna: Në punën tuaj do të përjetoni një ngjarje interesante, pozitive në lidhje me një koleg ose një klient.Është e mundur të merrni një ofertë për një punë të re ose shtesë përmes një personi nga rrethi juaj i miqve ose të njohurve.

Dashuria: Çiftet do të marrin parasysh disa ngadalësime të projekteve të tyre, por ata gjithashtu duhet të marrin parasysh qëndrimin e dobët të partnerit ndaj dialogut, duke u përpjekur të korrigjojnë disi. Beqarët nuk do të gjejnë disponueshmëri të shkëlqyeshme në tjetrin, përveç nëse vërteton më shumë lehtësi. Nëse dëshironi të keni marrëdhënie të një lloji të caktuar, nuk keni pse të bëni kompromis.

Financat: Në aspektin financiar, megjithatë, do të duhet të jeni shumë më praktik, të kujdesshëm me shpenzimet tuaja.Ju duhet të shmangni shpenzimet impulsive, duke blerë gjëra që nuk janë thelbësore për ju.

Peshorja

Puna: Nëse keni lindur nën shenjën e Peshores, keni një javë përpara në të cilën do të jeni në gjendje të përfundoni me një angazhim të rëndësishëm nga dikush për ju. Ai mund të ketë lidhje me punën tuaj ose me një grua në rrethin tuaj të të afërmve.

Dashuria: Çiftet do të kenë shumë gjëra për të menduar, kështu që projektet dhe diskutimet duhet të shtyhen për një datë të mëvonshme . Nuk është gjithmonë e mundur të bësh gjithçka menjëherë siç dëshiron.

Financat: Do të përqendroheni në stabilizimin e financave tuaja personale ose familjare. Do të keni mundësi të përfitoni para nga një burim tjetër përveç punës.

Akrepi

Puna: Gjatë javës do të planifikoni disa angazhime të rëndësishme profesionale ose të biznesit që do të jeni në gjendje t’i realizoni dhe t’i përfundoni në mënyrën më të mirë për ju.

Dashuria: Çiftet nuk do të pësojnë ndryshime të mëdha, gjithashtu sepse gjithçka do të vazhdojë të ecë pak a shumë si gjithmonë. Ndoshta më shumë pasion mund të ndihmojë grindjet e vogla! Beqarët mund të mos jenë fillimisht shumë me fat në takimet , por situata mund të përmirësohet duke ndërruar miqësitë për një kohë!

Financat: Nëse keni një angazhim gjyqësor ose ligjor të një natyre financiare, gjërat do të kërkojnë më shumë saktësi dhe durim nga ana juaj, pasi kjo do të ndikojë në gjendjen tuaj të mëtejshme të financave. Bëni kujdes.

Shigjetari

Puna: Gjatë kësaj jave ju do të merrni mbështetje për përpjekjet dhe planet tuaja për shkak të shfaqjes së rrethanave të ndryshme të favorshme ose mundësive të reja.

Dashuria: Çiftet do të kenë momente në të cilat ku do ti rikthehen të shkuarës. Beqarët mund të kenë një shans suksesi nëse përpiqen shumë të mos jenë shumë të pacipë me seksin tjetër! Nuk ka asnjë arsye për ta tepruar, ata gjithsesi do t’ju vlerësonin!

Financat: Do të keni shumë shpenzime dhe kjo do të kërkojë planifikim dhe organizim më të mirë të burimeve financiare. Ndoshta do t’iu duhet edhe të ndihmoni dikë që ndodhet në vështirësi ekonomike, kështu që bëjini mirë llogaritë.

Bricjapi

Puna: Suksesi juaj këtë javë do të lidhet me zhvillimin e çështjeve shtëpiake ose të pronës, zotimet, blerjen e gjërave të reja ose blerjen e sendeve të reja shtëpiake.

Dashuria: Çiftet duhet të veprojnë me kujdes, pasi nuk do të jetë një muaj shumë i mirë, kështu që nëse nuk doni të rrezikoni ndarjet, më mirë të jeni të kujdesshëm me akuzat! Beqarët me siguri mund të gjejnë argëtim por ata duhet të kujdesen kryesisht për veten e tyre, pasi së pari duhet të vlerësoni se sa të gatshëm janë për një lidhje!

Financat: Shumë prej jush do të kenë angazhime të ndryshme në lidhje me trashëgiminë. Do të keni marrëdhënie financiare të rëndësishme por duhet të gjeni mënyrën e duhur për ti invetsuar.

Ujori

Puna: Do të keni punë më të përgjegjshme për të bërë. Karriera juaj duhet të jetë përparësia juaj tani, por nëse jeni prindër, mos i injoroni nevojat e fëmijëve tuaj. Ata do të kenë nevojë për vëmendjen tuaj, pavarësisht nga mosha e tyre.

Dashuria: Çiftet nuk do të pësojnë ndryshime të mëdha, do të ishte e këshillueshme ndonjë përmirësim, por vetëm nëse do të lindë nga një nevojë e thellë! Beqarët mund të bëjnë pazar, të vlerësojnë, të takohen, të argëtojnë, por jo më shumë, pasi nuk janë ende të gatshëm të angazhohen në asnjë lloj marrëdhënieje!

Financat: Punët tuaja financiare do të kenë një zhvillim të mire. Në vazhdim mund të merrni një surprizë shumë të këndshme që ka lidhje me burimet tuaja financiare.

Peshqit

Puna: Nëse keni lindur nën shenjën e Peshqve, keni një javë përpara jush në të cilën do të jeni empatik ose të përfshirë në një farë mënyre në situata komplekse në jetën e miqve, kolegëve ose fqinjëve. Takimi, mbledhja ose angazhimet e zakonshme profesionale do të jenë me më shumë tension, diskutime, mendime të kundërta, kundërshtime.

Dashuria: Çiftet duhet të krijojnë një terren të fortë, kështu që është koha të mendojnë për zgjerimin e familjes ose krijimin e një tënde! Pa shumë mendime të dyta! Beqarët kanë hapësirë për të treguar personalitetin e tyre dhe për t’u bërë të njohur, duke i dhënë më shumë rëndësi aspektit të brendshëm sesa atij të jashtëm!

Financat: Gjatë javës do të ketë situata të papritura në lidhje me paratë, të tilla si: pagesa e harruar ose një shpenzim i paplanifikuar, i cili mund të krijojë një vështirësi të përkohshme për ju./ CNA.al