Prej kohësh është përfolur se Fifi është në një marrëdhënie dashurie teksa vetë këngëtarja ka treguar se është e dashuruar marrëzisht me një djalë me shkronjën “Xh”, të cilit i ka dedikuar dhe këngë.

Së fundmi, Fifi ka postuar në Instastory një foto të saj me një buqetë trëndafilash të kuq, të cilët i ka marrë dhuratë nga dikush.

“Ndihem speciale”, ka shkruar këngëtarja e duke qenë se trëndafilat e kuq simbolizojnë dashurinë, menjëherë mendja na shkoi tek i dashuri i zemrës.