Mjegull, erë dhe shi ka rezervuar moti këto ditë/ Ja kur do kthehen ditët pa shi

201

Moti parashikohet që ditën e sotme të jetë me vranësira mesatare e të dendura. Gradualisht prej orëve të mesditës nisin pakësime të vranësirave dhe kthjellimet.

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, reshjet e shiut do të jenë të pranishme nga orët e para të 24-orëshit me intensitet mesatar e hera herës në formën e shtrëngatave me rrufe lokale. Gradualisht në mesditë parashikohet ndërprerje e reshjeve. E pranishme në orët e mëngjesit do të jetë dhe mjegulla lokale.

Era do të fryjë nga veriperëndimi e fortë në brigjet detare prej orëve të mesditës. Valëzimi në dete i forcës 4 dhe 5 ballë me lartësi vale 1.5 deri 2.0 metër.

Temperaturat parashikohen në:

zonat malore 9°C deri në 20°