Më thuaj shenjën tënde të horoskopit, të të them moshën ideale për t’u martuar

158

Pavarësisht ndryshimeve të njëpasnjëshme që ka pësuar shoqëria njerëzore që nga krijimi i saj dhe deri më sot, martesa vazhdon të mbetet një nga lidhjet më të shenjta që ekzistojnë.

- PUBLICITET -

Një çift lidhen së bashku nën aurën e martesës me dëshirën e mirë për t’u plakur së bashku dhe për të qenë krahas njëri-tjetrit në çdo hap. Sigurisht që ky është një vendim tejet personal dhe varet nga çifti, por yjet kanë parashikuar edhe moshën kur një çift zgjedh të martohet.

Dashi: Të lindurit nën shenjën e Dashit e kanë shumë të rëndësishme të pasurit e një partneri në jetë, por në të njëjtën kohë Dashi nuk i pëlqen të varet nga askush. Më shumë gjasa, Dashi do të martohet menjëherë pasi të bëjë 30-vjeç.

Demi: Për Demin, stabiliteti në familje do të mbetet gjithmonë gjëja themelore. Marrëdhëniet, martesa dhe një i dashur që e presin në shtëpi është pikërisht ajo për të cilën do të punojë. Të lindurit në shenjën e Demit kanë më shumë gjasa të martohen në moshën 25 vjeçare.

Binjakët: Binjakët ëndërrojnë për një dashuri që tejkalon të gjitha pritshmëritë e tyre romantike. Përfaqësuesit e kësaj shenje do të takojnë gjysmën e tyre mjaft shpejt, por në të njëjtën kohë do të martohen në moshën 35 vjeçare.

Gaforrja: Përfaqësuesit e kësaj shenje të horoskopit do të takojnë gjysmën e tyre dhe do të martohen me të në moshën 30 vjeçare.

Luani: Përkundër faktit se Luanët janë shumë të dashur, marrin shumë kohë për të gjetur atë person të veçantë me të cilin të martohen. Njerëzit e lindur nën shenjën e Luanit, martohen në moshën 30 vjeçare.

Lexo edhe:   Horoskopi 26 Qershor 2019

Virgjëresha: Për përfaqësuesit e kësaj shenje vendi kryesor në jetë është i zënë nga familja dhe për këtë arsye përpiqen të martohen sa më parë. Zakonisht, kjo ndodh në moshën 20-25 vjeçare.

Peshorja: Peshorja është shumë e dashur dhe shumë njerëz do të jenë të denjë për dashurinë e tyre. Përfaqësuesit e këtij segmenti të horoskopit do të jenë të lumtur të martohen shpejt, në moshën 20 vjeçare.

Akrepi: Akrepat priren të mbeten të pavarur derisa të arrijnë moshën e rritur. Megjithatë, Akrepi, i njohur për natyrën e tij të pasionuar, mund të vazhdojë të flasë për ndjenjat dhe të martohet shpejt. Përfaqësuesit e kësaj shenje të horoskopi mund të martohen në moshën 20 vjeç ose pas moshës 35 vjeçare.

Shigjetari: Mos u mundoni ta zbusni Shigjetarin nëse doni të martoheni me të në të ardhmen, sepse është shumë e rëndësishme që ai të ndjejë lirinë e tij. Sa i përket moshës, koha ideale për Shigjetarin është 30 vjeç.

Bricjapi: Bricjapët duan të ndihen rehat dhe të sigurt me partnerin e tyre para se të vendosin të martohen. Bricjapët duhet të kuptojnë se ju mund të përballeni me anën e tyre të errët dhe vetëm atëherë ata mund të tregojnë veten në gjithë lavdinë e tyre. Mosha 25 deri 30 vjeçare është koha e përkryer për martesë me njerëzit e kësaj shenje.

Ujori: Përfaqësuesit e kësaj shenje të horoskopi janë tepër energjikë dhe entuziastë. Për Ujorin nuk rekomandohet të martohet moshë të re, por pavarësisht kësaj, Ujori shpeshherë vazhdon të flasi për ndjenjat dhe të martohet në moshën 20 vjeçare.

Peshqit: Personat që i përkasin kësaj shenje mund të frikësohen nga angazhimi në një marrëdhënie serioze dhe për këtë arsye ata do të martohen vetëm kur të jenë gati për këtë hap. Në përgjithësi, Peshqit priren të martohen në moshën 30 vjeçare.

Lexo edhe:   2 shenjat me fat për ditën e sotme, 2 korrik 2019