E shpallur e zhdukur prej dy vitesh, një grua është shfaqur rastësisht duke notuar në brigjet e Kolumbisë.

Britanikja “Daily Mail”, raporton se familja humbi para dy vitesh kontaktet me familjen.

46-vjeçarja nga Amerika Latine, e identifikuar si Angelica Gaitan, u gjet rreth një milje larg bregut në afërsi të qytetit Puerto Colombia nga peshkatari Ronaldo Visbal.

Gruaja ishte në gjendje jo të mirë shëndetësore dhe paraqiste shenja hipotermie.

Nuk dihet ende se ku ka qëndruar 46 vjeçarja përgjatë dy viteve dhe si ka përfunduar më pas në det. Mësohet se autorittet janë në dijeni dhe kanë nisur një hetim në lidhje me këtë ngjarje.