Ish-kryeministri Sali Berisha thotë se kryeministri Rama dhe Vilma Nushi kanë rikthyer Check-Upin me qëllim që të mbushin xhepat e tyre në këtë kohë pandemie. Sipas Berishës, ata janë gati të flenë mbi kufoma dhe të ndajnë miliona euro me njëri-tjetrin ndërsa të sëmurët nuk blejnë dot ilacet.

 

Në shkrimin e tij në Facebook, ish kryeministri thotë se e dënon këtë veprim dhe i bën thirrje të gjithë njerëzve që të bojkotojnë procesin e Check-up.

 

Reagimi i plotë: Rikthehet Check-Up nga Edvin Hajduti dhe Ndrikull Nushi! Miq, nje akt te papergjegjshem dhe kr imi nal Edvin Hajduti dhe famozja Ndrikull Nushi rikthyen ne kulmin e pandemise se Covid19 Check-Up-in.

 

Ky eshte nje pervetesim i piste i fondeve publike te qytetareve te semure nga neobllokmenet e pangopur, Nushet dhe Koleket. Me kete akt, ne kohe kulmi te infektimeve dhe vdekjeve nga pandemia, bastardet e Nushve dhe Kolekeve deshmojne se per te mbushur xhepat e tyre jane gati te flene dhe mbi kufoma.

 

Ata ndajne me njeri tjetrin miliona euro nderkohe mijra e mijra te semure me covid 19 ne mbare vendin qe mjekohen ne shtepi nuk blejne dot ilaçet me elementare per te luftuar kete semundje. Kjo sepse ata ne menyren me cinike nuk rimbursohen.

 

Me kete akt per te mbushur xhepat e tyre ata largojne nga kujdesi per te semuret mjekun e familjes dhe e angazhojne ne procesin me te korruptuar dhe antishkencor ne historine e mjeksise shqiptare dhe asaj boterore. Me kete akt, per te mbushur valixhet e tyre Edvin Koleka dhe Ndrikull Nushi krijojne me qindra bom ba te reja biologjike ne qendrat shendetesore te cilat duhet te jene vetem ne dispozicion te semureve.

 

Denoj me ashpersine me te madhe kete vendim korruptiv dhe çnjerezor dhe ju bej thirrje qytetareve te bojkotojne Check-up-in si proceduren e plaçkitjes se parave te taksave te tyre. sb