Deputeti i Partisë Socialiste në Elbasan, Florenc Spaho ka rezultuar pozitiv me koronavirus.

Bëhet me dije se deputeti është në gjendje të mirë shëndetësore dhe është karantinuar së bashku me familjen në shtëpi, raporton Abcneës.

Ndërkohë numri i të infektuarve në vend ka shkuar në 13153, ndërsa ai i viktimave në 375. Në qytetin e Elbasanit janë 309 raste aktive ndërsa vendin e parë e mban kryeqyteti, Tirana me 2658.