Një tjetër lëkundje tërmeti është shënuar vetëm para disa minutash në vendin tonë.

Mesa duket epiqendra e lëkundjeve gjatë natës është zhvendosur në Fier, ku tërmeti është regjistruar me magnitudë 3.4 të shkallës rihter.

Lëkundja ka qenë e lehtë dhe ka zgjatur pak. Nga 7 tërmetet e fundit, fatmirësisht nuk raportohen dëme materiale apo të lënduar.