Lidhja Jugore e Henes do takohet me Asteroidin Lilith 1181 ne Shigjetar. Asteroidi Lilith nuk eshte hena e zeze.

Lilith i perket zones se Asteroideve dhe sillet rreth Diellit per kater vjet. Tregon me shume anen negative te gjinise femerore e cila mund te jete keqtrajtuar nga shoqerite maskiliste.

Lidhja Jugore e henes lidhet me te kaluaren me gabimet detyrimet dhe dobesite. Kujdes sot nga presioni mashkullor apo i nje shoqerie qe drejtohet bindshem me agresivitet nga rregullat patriarkal maskiliste, shprehet Meri.

Dashi – Nje ceshtje ligjore e nje gabimi se te kaluares kryesisht do ju dali perpara. Nese jeni femer akoma me kujdes duhet te keni nga provokimet

Demi – Ne aspektin ekonomik do kuptoni qe dikush ju ka vene ne shenjeter dhe do te perfitoj nga dobesia juaj duke ju marre nje pjese te mire te fitimit. Kujdes ne dashuri. Nuk do ta kene problem t’ju braktisin edhe nje here

Binjaket – Per ju e ardhmja dhe e kalura do takohen ne nje pike shume intereante qe ka te beje ne marredhenie me ju dhe te tjeret. Duhet ta kaperceni pjesen e nga cmimit ne emer te gabimeve te se shkuares

Gaforrja – Nje pjese e rendesishme e punes suaj sot do ju kujtoj qe ka persona qe duan ta shfrytezojne punen tuaj per interesa personal. Por edhe jeten tuaj private

Luani – Sot mund te perballeni nese jeni mashkull me anen me te erret te shpirtit femeror nese keni patur nje marredhenie te cilen e keni keqtrajtuar

Virgjeresha – Nje revolte familjare do beni keto dite pasi do kuptoni qe persona te afert te familjes kane nderhyre ne jeten tuaj private apo ne pasurine qe ju perket juve

Peshorja – Sot do guxoni te shani apo te beni gjera qe nuk jane aspak ne etiken tuaj. Fillimisht nje takim do ta filloni me diplomaci e do ta mbaroni me nje vr asje ne thonjza

Akrepi – Nuk duhet te perserisni gabimet e se kaluares ne ceshtjet ekonomike ku jeni ndjere te keqtrajtuar si nga njerezit ashtu edhe nga shoqeria maskiliste

Shigjetari – Lilith ne Shenjen tuaj ju nxjerr nje filozofi me femerore, por te lidhur ngushte me lirine tuaj per tu shprehur hapur dhe pa kufizime. Kjo eshte e rrezikshme deri diku

Bricjapi – Nje femer ka nderhyre ne bllokimin e energjise tuaj ne jeten private dhe sot do kerkoni te hakmerreni

Ujori – Nuk ka lilith qe perkul nje femer ujor qe ne momente te caktuar i perngjan edhe nje mashkulli apo te qenit unis ex ne sjellje e veshje apo ne pretendime

Peshqit – Nje prapaskene e krijuar nga energjia e erret e nje femre te keqtrajtuar do ndikoj ne karrieren tuaj duke ju bere protagonist por edhe humbes ne te njejten kohe.