Një elektriçist ka humbur jetën ditëm e sotme në Dibër, në fshatin Hoçisht. Y.LL dyshohet se ka rënë në kontakt me rrymën elektrike dhe për pasojë ka humbur jetën. Mësohet se 60-vjeçari ka ndërruar jetë në kohën që ishte duke punuar.

“Rreth orës 14.10, është marrë informacion se në fshatin Hotesh, Dibër, është konstatuar nga banorët e zonës , pa shenja jete shtetasi Y. Ll, , elektriçist, i cili dyshohet se ka humbur jetën si pasojë e kontaktit me rrymën elektrike” – njofton policia.

Grupi hetimor vijon hetimet për zbardhjen e shkaqeve të rrethanave të ngjarjes