‘Më dogjën për një pikë ujë’, fjalët e fundit të Mentije Dumanit çdarë i ndodhi në kampin e Al Hol: Mos më kryeni rite islame kur të vdes

Gazetari Julian Kasapi ka dhënë detaje lidhur me vd ekjen e të moshuarës Mendije Dumani, e cila kishte shkuar në kampin sirian për të ndenjur pranë nipit dhe mbesës së saj.

I ftuar në emisionin “Open”, Kasapi tregoi se e moshura ishte përkeqësuar pasi kishte pësuar paralizë në këmbë, dhe ishte dërguar në spital. Por për shkak të përp lasjeve në terren, spitalit i ishte ndërprerë uji.

“Mentije Dumani është lënë pa ujë në spital. Pësoi paralizë në këmbë dhe u përkeqësua gjendja shëndetësore. Fjalët e fundit ishin “më dog jët për një pikë ujë”.

Nuk do që t’i ndiqen ritet fetare të myslimanëve. E ka lënë amanet si një lloj proteste,”-tha gazetari.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Kjo është artistja e vetme shqiptare që kryeministri Rama ndjek në Instagram (FOTO)

Kryeministri Edi Rama është aktiv në të gjitha rrjetet...

Ndahet nga jeta nga semundja e rende vajza e shrimtarit te madh Shqiptar

Është ndarë nga jeta në moshën 71-vjeçare e bija...