Kohë me diell apo reshje shiu? Përgatituni për “të papriturën”, ja çfarë ndodh me motin

194

Ditën e mërkurë në vend, parashikohen vranësira mesatare dhe të dendura.

Reshje shiu, të cilat do të përfshijnë filimisht veriperëndimin dhe bregdetin.

Në pjesën tjetër të vendit, reshjet do të kenë intensitet të ulët, sipas SHMU.

Në veriperëndim e jugperëndim, reshjet do të mbeten në formën e shtrëngatave me intensitet deri mesatar me rrufe gjatë ditës.

Era, do të fryjë nga kukadrati i jugut e lehtë e mesatare në brigjet e Jonit, duke u pasuar nga bregdet i forcës 3 dhe 4 ballë.

Temperaturat parashikohen në:

zonat malore 12°C deri në 25°C

zonat e ulëta 17°C deri në 30°C

zonat bregdetare 19°C deri në 30°C

Lexo edhe:   SHKODËR, JA KUSH MERR LEJEN E LEGALIZIMIT