Shpallen fitueset! Kush janë dy bukuroshet që do përfaqësojnë Shqipërinë dhe Kosovën në Miss Universe

195

Mbrëmjen e kaluar është mbajtur spektakli i bukurisë “Miss Universe Albania & Kosovo”.

Kanë qenë një numër i madh vajzash pjesëmarrëse që garonin për të përfaqësuar Shqipërinë dhe Kosovën në konkursin më të madh të bukurisë në botë.

Mbrëmja ishte e mbushur me surpriza e të ftuar VIP, që interpretuan në skenën e madhe, mes tyre: Anxhela Peristeri, Flori Mumajesi, Klajdi Haruni dhe Bruno. Nga 26 konkurrentet, arritën të triumfonin vetëm dy.

Blerta Veseli është zgjedhur si bukuroshja që do të përfaqësojë Kosovën në “Miss Universe 2021”.

Ndërsa si përfaqësuesja e Shqipërisë është zgjedhur Paula Mehmetukaj.