Gazetari investigativ zbardh mesazhin ndaj Preng Gjinit

195

Gazetari investigativ Artan Hoxha u shpreh se ngjarja e sotme, ate ntati ndaj Preng Gjinit te Vasil Shanto është kronikë e paralajmëruar, pasi hakmarrja e dy fiseve e nisur prej vitesh vijon që të lërë kufoma.

Hoxha sqaroi se pikënisja dhe zanafilla e ha km arrjes mes dy fiseve ka nisur nga prishja e pazareve të dr ogës. Është historia e disa aten tateve në Shqipëri dhe jashtë saj, kryesisht në Mirditë, ku përfshihet ai me snajper ku u ekzekutua Kastriot Reçi.

Kjo është seria e radhës e një seriali. Brenda këtij harku është vr asja e ish-drejtorit të OSHEE-së, më pas e Armando Gjinit, dhe nga krahu tjetër është vr arë Gaspër Reci në Romë dhe Kastriot Reçi pronar i medias në Lezhë dhe ajo ngjarje bëri shumë bujë. Është kronikë e një ngjarje të paralajmëruar.

Pse e kanë vendosur ta bëjnë aty? Për shumë arsye, mesazhi që duhan të përcojnë, se ne të vr asim kudo që të jesh, tha Hoxha.