Thamë se iku me gushtin/ Po vapa ka vendosur të na e nxijë dhe në shtator, ja sa do shkojnë temperaturat

149

Shqipëria do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash të cilat do të sjellin mot të kthjellët, pa rrezi kuar reshje.

- PUBLICITET -

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore, nga 15º në 29ºC, në zonat e ulëta nga 20ºC në 37ºC dhe në zonat bregdetare nga 22°C në 38ºC.

Era do të fryejë në drejtim Veriperëndimor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 4 ballë.

Në Kosovë moti sot do të jetë i alternuar me kthjellime dhe vranësira të cilat do të sjellin mot të qëndrueshëm. Sot temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga 13ºC deri në 32ºC dhe në zonat e ulëta nga 18ºC në 33ºC.

- PUBLICITET -